Farkındalıkla KADIN ve ERKEK Olabilmek

KADINDALIK

Farkındalıkla Kadın olmak. Kadınlık halinde olabilmek.

Yüce Tanrı biz Kadınları, dişil enerji esaslı olarak yarattı. Anne olabilmek için yarattı. Doğurgan yarattı ki, doğurabilelim, yaratıcılığımızı devam ettirelim.

Atalarımız kadar doğayla içiçe yaşayamıyoruz. Sanayi toplumu olmakla birlikte, Kadınin iş hayatına girmesiyle, erkekleşiyoruz. Bu noktada şöyle demeliyiz: Aslında, Hayır biz kadınız. Kadınlığımızı hatırlayalım.

İnsanlık; din ve toplumsal baskılarla ezilip, şekillendirildiği gibi, çağlar boyunca, Kadınlardan erkeklere nazaran çok fazla korkulduğundan, kadın daha baskılanmıstır.


Doğurabilmemiz için, adet görmemiz gerekiyor. Peki, düzenli, ağrısız-sancısız geçirebiliyor muyuz adet dönemlerimizi? Zevkli doygun bir cinsel hayatımız var mı? Cinselliğimizle barışık mıyız? Annemizle ve içimizdeki annelik yeteneğiyle ne kadar barışığız?

ERKLİLİK

Erkeğin, erkeklerin zamanla kaybettikleri erkleriyle tekrar barışıp, erklerine ulaşabilme çalışması.

Savaşlar, tecavüzler, kayıplar, sanayi toplumuna geçilmesi, feminizmle, erkeğe saygı azaldı, kadın-erkek ilişkileri bozuldu, dengeler sarsıldı.

Bu çalışmalarımızla erkeğin hak ettiği erkini ve saygısını tekrar elde etmesi amaçlardan biri.

Toplumsal baskılar ve örf adetlerle, erkek sevgisini kadın kadar rahat gösteremez ve kalp çakrasında baskılanan sevgi enerjisinin tıkanması sonucunda, erkekler daha çok kalp krizi geçirir ve ölürler.

Tüm bunları dengelemek, daha sağlıklı olmak, sağlıklı ilişkiler yaşamak elimizde, bunun için yapmamız gereken; kendimizi açmak ve çalışmalara katılmak.

 

Farkindalikla KADIN ve ERKEK Olabilmek
Süper Beyin Yogasi ile başladığımız çalışmamıza, bireysel dizimlerle devam ediyoruz.

Dişilik, güzellik, cinsellik, kızkardeşler, denge, uyum, aşk, sevgi, dişil enerji, çekicilik, flört v.b. konuları temsil VENÜS ve

Metanet, Hayatta kalma gücü, eril enerji, erkeklik, cinsellik, cinsel performans, erkek kardeşler, mücadele, fiziksel aktiviteler v.b. konuları temsil eden MARS gezegenleriyle DİZİMLER yapıyoruz.

Meditasyonlarımız, günün astrolojik enerjisi, kişilerin ihtiyaçları ve grubun sinerjisine bağlı olarak şekillenir. Genel olarak; eski ilişki partnerlerimizle baglarımızı kesme, ruhsal, eterik, fiziksel, zihinsel, duygusal ve karmik bedenlerimizde, bizi yoran, üzen, ihtiyacimiz olmayan, farkinda ya da farkinda olmadan üstlendigimiz, yüklendigimiz enerjilerden arinma, eril disil enerjilerimizi dengeleme, kadinligimizla/erkekliginizle barisma, sevgi-saygi dengesi, cinsiyetimizle, hemcinslerimizle, karşı cinsle barışma, cinsellik, aşk, sevgi, ilişki ve birçok konuda bize ait olmayan düşünce kalıplarını, fikirleri, duyguları dönüştürmeye niyetli çalışırız.

Günün enerjisi, grubun sinerjisine bağlı olarak da toplumsal Dizimlerle günümüzü bitiriyoruz.
 

Esenlikler dilerim.

Banu Birtek


Katılanlar neler dedi?

Zeynep U. 40: “Banu Birtek’in Kadındalık çalışmasına katılmamın ardından, daha once hiç yaşamadığım bir dönem başladı hayatımda ve ayrıca 1 senedir ağrısız sancsız kanama görüyorum”.

Alev Ü. 43: “15 yıllık eşim bana prensesmişim gibi davranmaya başladı, inanamıyorum”.

Banu A. 41: “Erkeklerden  farkında olmadan neden nefret ettiğimi anladım, bu konuyla ilgili Aile Dizimi ve Geçmiş Yaşam Terapileri de yaptırıp, nedenin kuşaklar öncesi, anne çizgimde Yaşanmış tecavüzlerden kaynaklandığını anlayıp, enerjileri dönüştürünce, erkeklerle aramdaki eski rekabet enerjisi ortadan kalktı. Erkeklere saygı duymaya başlayınca, daha saygılı ilişkiler yaşamaya başladım. Çok mutluyum.”

Tolga Ç. 33: Nişanlımla ilişkimde gözle görülür değişimler yaşamak beni gerçekten çok etkiledi. Bu çalışmaya ve Bahu Birtek’e çok teşekkür ediyorum”.