Farkındalıkla KADIN ve ERKEK Olabilmek

Farkındalıkla Kadın & Erkek OLmak

Yüzlerce binlerce yıldır yeryüzünde yaşanan savaşlar ve toplu olarak erkek nüfusunun azalması, hali hazırda zaten kadınlara göre erkeklerin ömrünün daha kısa olması ve bir de erkek nüfusunun kadın nüfusuna göre daha az olması üzerimizde nasıl etkiler yaptı?

En yakın tarih olarak 1. Dünya savaşında babasını / Dedesini / büyük büyükbabasını kaybetmemiş sülale yoktur. Ya da doğal nedenlerle eşini kaybedip dul kalmış büyükanne her sülalede muhakkak vardır. Erkeğini kaybetmiş kadın: evin hem erkeği hem kadını, çocukların hem annesi hem babası olur.

2. Dünya Savaşında erkek nüfusunun çok büyük bir çoğunluğunu kaybeden Almanya’da kadınlar fabrikalara koşup ülkeyi kalkındırmışlar ve bununla beraber erkek gibi olmuşlardır. Almanya’ya gidenleriniz bizzat görmüştür bu erkekleşme kadınların vücutlarına bile yansımıştır.

Cinselliğin ve cinsiyetin olmadığı Ruhsal Boyuttan farklı olarak, Dualiteyi deneyimlediğimiz Dünya’da farklı cinsiyetleri yaşıyoruz.


 

Yüzlerce binlerce yıldır yaşanan savaşlar, tecavüzler, cadı avları, namus cinayetleri, dini yasaklar ve toplumsal baskılar, kız doğduğu için öldürülen bebekler, doğum anında ölen anneler, hadım edilen erkekler, eşcinsel avları, cinsel zevk almasın diye sünnet edilen ve sünnet edilirken can veren kız çocuklarının yaşadıkları gerek genetik gerekse de enerji olarak bize kadar ulaşır ve bizi etkiler.

İster Kadın, ister Erkek olalım, ister heteroseksüel ister homoseksüel ya da aseksüel ya da biseksüel olalım hepimizin içinde hem eril hem dişil enerji var. En ideali sahip olduğumuz cinsiyetin hakkını vererek enerjileri kendimizi ve Bütün’ün en yüce hayrına DENGELEYEBİLMEK.

Kadın olarak ihtiyacımız olandan fazlasını yüklendiğimiz ERİL ENERJİ hem bize ağırlık yapıyor (bel, boyun, omuz, sırt ağrıları) hem de Erkeklerle ilişkilerimizde her iki tarafın da aleyhine hizmet ediyor.

Erkek gibi Kadın olmanın hiç kimseye faydası olmadığı gibi, kendi özümüze, cinsiyetimize ve karşı cinse de farkında olmadan saygısızlık yapıyoruz.


Erkek olarak ağlamanın zayıflık olarak algılanması, sevdiğini dile getirememe ve sevgiyi gösterememe (kalp krizi), güçlü görünmek adına kendini ve ilişkiye strese sokma, yaratıcılık ve sanatı da temsil eden Dişil Enerjiden “karı kılıklı” olmamak adına uzak kalmak.

Gelin bunu onarmaya, düzeltmeye başlayalım.

Avusturya, Hollanda ve İsviçre’de sosyal sağlık sigortası kapsamında olan Aile Dizimi tekniği kullanarak, başta ERİL ve DİŞİL ENERJİLERİMİZİ şifalandırmaya yönelik bir gün geçireceğiz. Kendi içimizdeki eril – dişil enerjileri dengeleyip, dengeli, yapıcı, verimli ilişkiler yaşayabilmek için dizimler yapacağız.

Eski sevgili ve eşlerimizle bağlarımızı kesme meditasyonu, süper beyin yogası, dizimler ve enerji çalışmalarıyla farkındalık ve şifa dolu bir günde bizimle olmak isteyenleri bekleriz.